Lekcje edukacyjne z Przedszkolakami

Lekcje edukacyjne z Przedszkolakami

W dniach od 8 do 9 maja br. przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. mieli okazję gościć w 4 przedszkolach z terenu miasta Węgrowa.

{[description]}

W dniach od 8 do 9 maja br. przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. mieli okazję gościć w 4 przedszkolach z terenu miasta Węgrowa. W ramach promocji realizowanego projektu pn.: "Modernizacja stacji uzdatniania wody, budowa i rozbudowa sieci wodno - kanalizacyjnej w Węgrowie i gminie Liw" odbył się cykl spotkań edukacyjnych, mających na celu zapoznanie dzieci z tematyką procesu oczyszczania ścieków. W ramach lekcji mali uczestnicy obejrzeli animowaną ścieżkę edukacyjną "Zaczarowana Oczyszczalnia Delfinka Czyścioszka", wzięli udział w eksperymencie zaczarowania brudnej wody w czysta oraz wysłuchali opowiadania autorstwa Rafała Wejnera pt "Jak do pięknej rzeki człowiek wpuścił brudne ścieki ". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem brały udział w lekcji, przysłuchując się i odpowiadając na zadawane pytania.

Po przeprowadzonej lekcji Pani Agata zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym "Od najmłodszych lat dbam o czysty świat".

Na pożegnanie każdy z uczestników spotkania miał okazje poczęstować się słodkimi żelkami delfinkami.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.


Lekcje edukacyjne w Przedszkolu Zobacz galerię